Policie dopadla muže podezřelého z rozesílání balíků

Po desetidenním pátrání se brněnským a pražským kriminalistům zřejmě podařilo objasnit případ dvou balíků s lidskými ostatky, které byly objeveny na brněnských poštách. Pražská policie zadržela v noci na dnešek dvaatřicetiletého muže, jenž měl 15. srpna ve společném bytě v Praze zavraždit svoji stejně starou přítelkyni. K činu se podle předběžných informací doznal.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jihomoravská policejní mluvčí Dagmar Bartoníková uvedla, že dvaatřicetiletý muž je podezřelý z vraždy své stejně staré družky, se kterou asi půl druhého roku žil ve společné domácnosti. Motivem zřejmě byly partnerské problémy. Údajný vrah pochází z Prahy, odkud byly také 16. srpna odeslány dva balíky s ostatky oběti na vymyšlené adresy do Brna a Uherského Hradiště. Policie má prý několik důkazů, které muže usvědčují z toho, že balíky s hrůzným obsahem poslal právě on.

Ženu rozřezal pilkou ve vaně svého pražského bytu. Novinářům to dnes řekl náměstek ředitele pražského úřadu vyšetřování Ivan Smékal. Ženu podle něj zabil kvůli dlouhotrvajícím neshodám. Tělo rozčtvrtil a jeho části poslal poštou, protože si s ním údajně nevěděl rady. Kriminalisté se k podezřelému dostali tak, že prověřovali hlášení o pohřešovaných osobách. "Vytipovali jsme deset žen, které by mohly odpovídat nalezeným částem těla," řekl novinářům vedoucí oddělení násilí pražské policie Bohumil Kocourek. Jednou z vytipovaných žen byla družka zadrženého muže. Její zmizení přitom policii ohlásil pár dnů po vraždě sám podezřelý. Na místech, která jim zadržený muž označil, kriminalisté dnes objevili zakopanou hlavu, trup a pánev mrtvé ženy. K jeho odhalení přispěl i záznam televizní kamery umístěné na poště.

V případě prokázání viny mu hrozí až patnáctileté vězení nebo výjimečný trest.

Snímky vztahující se k tomuto případu naleznete pod odkazem FOTOGALERIE.

Milan Kopp, Helena Šulcová, Lenka Rákosová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme