Policie obvinila muže z trojnásobné vraždy v Lázních Bělohrad. Je ve vazbě a čeká na soud

Policisté ve čtvrtek obvinili devětadvacetiletého muže z trojnásobné vraždy v Lázních Bělohrad na Jičínsku. Odpoledne Okresní soud v Jičíně rozhodl o vzetí obviněného do vazby. V případě prokázání viny v případu vraždy dvou žen a dítěte mu hrozí až výjimečný trest.

Lázně Bělohrad Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté ve čtvrtek obvinili devětadvacetiletého muže z trojnásobné vraždy v Lázních Bělohrad na Jičínsku. | Foto: David Taneček | Zdroj: ČTK

„Soud vyhověl návrhu státního zastupitelství a vzal jej do vazby z dvou vazebních důvodů, jak z důvodu vazby útěkové, tak předstižné, to znamená, že by mohl uprchnout nebo se skrývat, případně by mohl opakovat trestnou činnost, kterou spáchal," řekla ve čtvrtek státní zástupkyně Lenka Faltusová. Uvedla, že se muž s ohledem ke svému duševnímu stavu ke skutku vyjádřil. Státní zástupkyně nechtěla komentovat, zda se muž přiznal či zda mluvil o motivu činu.

Obhájce obviněného muže Martin Knob řekl, že bylo rozhodnuto o vzetí obviněného do vazby, obviněný se vzdal práva stížnosti. „Co se týče obhajoby, tak budeme zřejmě navrhovat zkoumání duševního stavu obviněného, který se necítí zdráv po duševní stránce," řekl obhájce.

Muž, který je obviněn z vraždy dvou žen a dítěte, poničil v pondělí při výslechu dvě cely. Policisté přivolali záchranáře, kteří mu podali utišující léky a převezli ho k psychiatrickému vyšetření.

Policisté do rodinného domu v Lázních Bělohrad vyjížděli v neděli ráno, na místě našli těla sedmapadesátileté a devětadvacetileté ženy a dvouletého dítěte. Policie uvedla, že muž byl pod vlivem drog. Bližší informace, například k možnému motivu či způsobu provedení, policie neuvedla.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme