Policie potvrdila totožnost Barbory Škrlové

Brněnský soud uvalil vazbu na třiatřicetiletou Barboru Škrlovou alias Aničku z kuřimské causy. Konkrétní důvody sice neuvedl - v návrhu na vazbu byla jak obava z dalšího útěku, tak z pokračování v trestné činnosti. Ve vazební věznici v Brně-Bohunicích, budou znalci v příštích dnech zkoumat její duševní stav.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Barbora Škrlová na snímku norské policie | Zdroj: ČTK

V některých médiích se dokonce už objevily informace, že nejde o skutečnou Barboru Škrlovou. Podle dostupných zpráv ale policie o její totožnosti nemá důvod pochybovat, mohou jí navíc potvrdit testy DNA, které se prováděly už loni v květnu, kdy vyšetřování začalo - tehdy potvrdily, že údajnou Aničkou je právě Škrlová.

Jedním z dalších důležitých kroků pak bude zkoumání znalci z oboru psychologie a psychiatrie - ti by měli do konce měsíci rozhodnout, zda je vůbec trestně odpovědná. Pokud bude znít verdikt "ne," bude to znamenat nejen konec obvinění z poškozování cizích práv při pokusu o změnu identity, ale možná i komplikace v souběžné cause týrání chlapců Onřeje a Jakuba, kde je Škrlová jedním z nejdůležitějších svědků.

Naopak pokud nebude trestní odpovědnosti zbavena, vyšetřování případu "Anička" může podle dnešního vyjádření policejního komisaře trvat ještě týdny, možná i měsíce. Za poškozování cizích práv, konkrétně brněnského zařízení Fondu ohrožených dětí Klokánek, jehož zaměstnance za pomocí řady oficiálních dokumentů uvedla Škrlová v omyl, jí hrozí až dva roky vězení.

Společně s ní je v této věci stíhána i teta obou chlapců Kateřina Mauerová, která je ovšem stíhána především právě za toto týrání a kde je trest až dvanáct let.

Barbora Škrlová se pravděpodobně už ve škole v Norsku snažila o to, aby učitelé zjistili její pravou totožnost. Podle Michaela Weisse z policejního prezidia se například velmi se divila tomu, že ve škole neodhalili alespoň její přibližný věk. Že jí není 13 mohli zjistit třeba proto, že výborně hraje na piano a umí velmi dobře matematiku, dodal Weiss.

Více se dočtete ZDE.

Milan Kopp, Ivan Holas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme