Policie prověřuje prezidenta NKÚ kvůli špatnému hospodaření

Policie začala prověřovat hospodaření prezidenta Nejvyššího kontrolního úřadu Františka Dohnala. Trestní oznámení na Dohnala podal sněmovní kontrolní výbor, později také kárná komora NKÚ. Radiožurnálu to potvrdila mluvčí Městského státního zastupitelství Štěpánka Zenklová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

František Dohnal, | Foto: Alžběta Švarcová

"V této věci zahájila 8. prosince policie úkony trestního řízení kvůli podezření ze spáchání trestného činu porušování povinnosti při správě cizího majetku. Žádné bližší informace k prověřování zatím poskytovat nebudeme, neboť je na samém počátku," řekl Zenklová.

V případě prokázání viny by šéfovi NKÚ hrozilo až pět let vězení. Rozruch kolem úřadu vznikl letos na jaře, když někteří členové vrcholného orgánu kritizovali Dohnala za špatné hospodaření. Věcí se poté začal zabývat sněmovní kontrolní výbor.

Dohnal také v úterý odmítl poskytnout podklady skupině poslanců, která na NKÚ přišla zkontrolovat údajné chyby v hospodaření úřadu. Dohnal trvá na svém předchozím vyjádření, že žádný trestný čin nespáchal a NKÚ žádné zákony neporušil.

Tereza Bartůňková, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme