Politici tráví Silvestr většinou doma

Blíží se konec roku 2010. Po celém světe proto lidé vítají nový rok 2011. Nejviditelnější jsou oslavy většinou ve velkých městech, kde se slaví v barech, klubech i na ulicích. Vydávají se na podobné oslavy i politici nebo radši Silvestra tráví doma s přáteli?

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Gazdík | Foto: Vendula Kosíková

Vánoční svátky trávíme výhradně s rodinou, konec roku naopak třeba i s přáteli - tak vypadají oslavy Silvestra u politiků.

Přehrát

00:00 / 00:00

S politiky natáčela o silvestrovských oslavách Veronika Malá

„Jsme parta kamarádů, která se pravidelně každou neděli schází. Jsme asi čtyři rodiny, které mají dohromady 13 dětí. Nový rok začínáme slavit již na Silvestra odpoledne a snažíme se, aby si to užily hlavně děti. My dospělí hrajeme společenské hry,“ popisuje své oslavy Nového roku šéf poslanců TOP 09 a Starostové Petr Gazdík. Kvůli dětem se ale společnost rozejde ještě před půlnocí, na kterou už je pak zvyklý čekat jenom ve dvou.

V klidu doma a bez bujarých oslav tráví Silvestr i občanský demokrat Walter Bartoš:

„Musím říci, že poslední dobou trávím konec roku nejraději s manželkou doma, byť jsem hudebník a dříve jsem na Silvestra hrával. Posledních deset až patnáct let si nejvíce vážím toho, že jsme s manželkou doma.“

„Rád Silvestra trávím spíše doma, než mezi spoustou lidí. Alespoň od té doby, co jsem v politice a co se se spoustou lidí potkávám každý den po celý rok,“ doplňuje podobnou volbu i sociální demokrat Jeroným Tejc.

Předsevzetí

A dávají si politici novoroční předsevzetí? Prý moc ne, zkušenost už jim prý ukázala, že je lepší dávat si předsevzetí pro konkrétní úkoly a zamýšlet se nad sebou celý rok. I tak ale Petr Gazdík připouští, že už si v minulosti řadu předsevzetí dal:

„Určitě jsem si dal mnoho předsevzetí, například že nebudu tloustnout a že budu pravidelně cvičit a posilovat, že nebudu mluvit sprostě a vždy se nejdříve kousnu do jazyka, než někoho pošlu do háje nebo někam jinam.“

„Zjistil jsem, že předsevzetí se má dávat ve chvíli, kdy chce člověk něčeho dosáhnout. Proto to nesoustředím na Nový rok. Ale také se stalo, že jsem si na Nový rok předsevzetí dal a dokonce jsem ho i splnil. Rozhodl jsem se, že změním podobu zahrady na chalupě a to se mi také podařilo,“ uzavírá šéf komunistů Vojtěch Filip.

Veronika Malá, Jan Piroch Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme