Díky časovému posunu vítali nový rok 2022 jako první v 11.00 SEČ obyvatelé atolu Kiritimati, známého také jako Vánoční ostrov. O hodinu později pak vstoupily do nového roku Samoa a Nový Zéland.
Pro silvestrovské a novoroční večírky platí, že se jich může zúčastnit maximálně 50 lidí. Vstup do restaurací, klubů či barů mají stále povolen jen lidé s dokončeným očkováním.
V úterý se na tom dohodl německá kancléř Olaf Scholz s premiéry německých spolkových zemí. Tvrdá omezení pro neočkované zůstávají beze změny v platnosti. Diskotéky a kluby budou nadále uzavřené.
Obvykle se v tehdejším centru povstalců Banské Bystrici sejdou desítky tisíc lidí. Letos je ale oficiální část programu včetně piety a proslovu prezidentky Čaputové otevřená jen pro pozvané hosty.
Pietního aktu se kromě hlavy státu zúčastnili například i ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO), náčelník generálního štábu Aleš Opata, předseda Senátu Miloš Vystrčil nebo kardinál Dominik Duka.
Šéf dobrovolnických záchranných složek uvedl, že ho velikost shromáždění šokovala. Prostory oslav podle něj byly vybaveny zhruba na čtvrtinový počet účastníků.
Lidé ve všech státech světa postupně slaví příchod nového roku 2021. Většina lidí si ale tentokrát kvůli pandemii koronaviru neužívá bujarých večírků. Oslavy sledujeme v online reportáži.
Jako první na světě oslavili v 11 hodin dopoledne středoevropského času příchod nového roku obyvatelé ostrovních států Samoa a Kiribati v Tichém oceánu.
Proč potřebujeme veřejnoprávní média? Jakou mají budoucnost? Jsou srozumitelná a moderní? Proč se objevují hlasy zpochybňující jejich význam? I o tom byla debata v rámci Festivalu Demokracie.
Obyvatelé hlavního města, kteří v drtivé většině při hlasování podpořili Bidena, vítali zvolení demokratického kandidáta rovněž klaksony aut a motocyklů.
Fanoušci Lakers nedbali proseb místních úřadů ani samotného starosty Los Angeles Erica Garcettiho, aby se kvůli koronavirové hrozbě neshlukovali do větších skupin.
Výstavy a další doprovodné události, jejichž mottem je „30 let - 30 dní - 30krát Německo“, sice ve městě začaly na začátku září, ale jejich vrcholem je právě sobota 3. října.
Při oslavách ligového titulu fotbalistů Slavie v Edenu po bezbrankové remíze se Spartou se od světlice vznítila střecha nad novinářskou částí stadionu.
O den později než zbytek Evropy si v sobotu připomíná konec druhé světové války a vítězství nad nacismem taky Rusko. Kvůli pandemii nemoci Covid-19 ale tradičně velké oslavy letos chybí.
Oslavy příchodu nového roku byly letos v Česku podobně jako loni spíše klidné. Policie a hasiči je v řadě krajů nepovažují za výjimečné, i když výjezdů jim proti běžným dnům přibylo.
Například většina špiček KSČM stráví 17. listopad s rodinou, část strany potom půjde uctít památku událostí z roku 1939 k Hlávkově koleji. Doma zůstane ale i ministryně spravedlnosti.
V ulicích bude kvůli oslavám v sobotu několik desítek policistů, v neděli pět stovek, uvedla ve čtvrtek policie. Pražská záchranná služba o víkendu posílí počty posádek o osm.
Billboardy, plakátovací plochy, ale hlavně média jsou aktuálně ve fázi příprav na oslavy 30 let od sametové revoluce. Bez kritické reflexe původních událostí však slavíme současný stav naší země.
Fotbalisté pražské Slavie se radují z druhého titulu z posledních třech sezon nejvyšší fotbalové ligy. Ihned po závěrečném hvizdu po bezbrankové remíze venku s Baníkem začali sešívaní slavit.