Armáda dokončila polní nemocnici v pražských Letňanech. Pro pacienty je připraveno 500 lůžek

Armáda v neděli předá dokončenou záložní nemocnici v pražských Letňanech. Sloužit bude jako další pracoviště Nemocnice na Bulovce. Pro pacienty je připraveno 500 lůžek. Záložní zařízení by mělo začít fungovat v případě, že Nemocnice na Bulovce nebude mít další volné kapacity pro příjem nových pacientů.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V případě aktivace záložní nemocnice budou do Letňan přepraveni pacienti, kteří už podstoupili léčbu v běžné nemocnici a jejich stav nebude závážný. Zařízení je označeno jako „Oddělení následné péče“.

Na místě jsou k dispozici jednotky intenzivní péče, laboratoře, počítačový tomograf nebo rentgen. Pro případ spuštění záložní nemocnice armáda počítá s nasazením dvou set příslušníků vojenského zdravotnického personálu.

Nemocnice by také mohla sloužit pro pacienty, kteří se kvůli karanténě zatím nemohou vrátit domů nebo třeba do domovů důchodců. Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) ve čtvrtek ve Sněmovně řekl, že využita bude zřejmě hlavně kolem 10. listopadu, kdy se v Česku předpokládá největší počet pacientů s koronavirem.

Armáda začala nemocnici v Letňanech budovat v pondělí, kdy přivezl materiál hlavní konvoj z Hradce Králové. Vojáci postupně do hal letňanského výstaviště dopravili víc než 300 tun vybavení ze svých zásob. Další vybavení poskytla Správa státních hmotných rezerv (SSHR), vládou zakoupené nové postele dovezla firma Linet.

Tereza Beránková, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme