Poslanci diskutují nad zákonem o střetu zájmů

Vládní koalice se zatím nemůže dohodnout na definitivní podobě zákona o střetu zájmů. Rozděluje ji hlavně názor na to, jestli mají majetek přiznávat i rodinní příslušníci veřejných funkcionářů. Podle místopředsedy Poslanecké sněmovny, křesťanského demokrata Jana Kasala je ale v každém případě nutné, aby se zákon vztahoval i na manželky a manžely veřejných činitelů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Parlament ČR, Poslanecká sněmovna | Foto: Jan Rosenauer

Kasal se pro Český rozhlas vyjádřil konkrétněji: "Je jednoduché, aby se politik nebo politička tvářili jako lidé, kteří jsou závislí na svém poslaneckém nebo ministerském platu. A její manžel nebo jeho manželka poté inkasovali všechno to, co by souviselo s výkonem funkce. Myslím si, že by to byla jednoduchá cesta, jak utéct z významu tohoto zákona."

Kabinet chtěl původně předlohu projednat na jednom z květnových zasedání. Zatím to ale neudělal a návrh není ani na programu poslední květnové schůze příští středu.

Viktorie Hošková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme