Poslanec ODS Doležal čelí podezření z korupce

Poslanec ODS Vladimír Doležal čelí podezření, že se podílel na braní úplatku. Policejní Útvar pro odhalování organizovaného zločinu už požádal Poslaneckou sněmovnu, aby Doležala zbavila imunity a tím umožnila jeho stíhání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimír Doležal | Foto: www.dolezalv.cz

Česká televize dnes uvedla, že Doležal měl žádat úplatek 800 tisíc korun pro jednoho z pražských zastupitelů Tomáše Hrdličku (ODS).

Radní je předsedou komise územního rozvoje, která několika místním podnikatelům zamítla možnost další činnost na pozemcích Prahy 10. Peníze měly podle ČT rozhodnutí komise zvrátit.

Oba aktéři ale vše popřeli. "Pro radního Prahy jsem nic nežádal," řekl Doležal ČT. Potvrdil nicméně, že byl už podat vysvětlení na policii. "Tam jsem se snažil policii být maximálně nápomocný," řekl.

Předseda sněmovny Lubomír Zaorálek potvrdil, že dolní komora již obdržela žádost, aby Doležala zbavila imunity a vyslovila souhlas s jeho trestním stíháním. "V té žádosti je vysloveno, že je důvodné podezření ze spáchání trestného činu," řekl v ČT Zaorálek.

Případem se teď bude zabývat sněmovní mandátový a imunitní výbor. Měl by doporučit, zda má dolní komora žádosti policie vyhovět a Doležala zbavit imunity, nebo to zamítnout. Sněmovna musí rozhodnout jako celek hlasováním.

Pokud poslanci Doležala imunity zbaví, bude ho moci policie vyšetřovat. V opačném případě by jeho stíhání bylo navždy zastaveno.

Renáta Prátová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme