Pražské metro se rozšířilo o další tři stanice

Tři nové stanice pražského metra začínají sloužit cestujícím. Jejich otevřením skončily práce na trase C. Úsek metra se podařilo dokončit v předstihu skoro čtyř měsíců.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stanice metra Letňany | Zdroj: ČTK

Ředitel dopravního podniku Martin Dvořák zprovoznění dalšího úseku na trase C považuje za obrovský přínos. Díky těmto třem stanicím systém pražského metra dosáhne téměř 60 kilometrů a celkového počtu stanic 57.

"Pro tuto část města je to velmi významný přínos pro dopravní obslužnost. Stanice metra Letňany má k dispozici velké parkoviště o kapacitě 700 vozů a velký autobusový terminál pro příměstskou dopravu. Jsem velmi rád, že se nám podařilo s předstihem asi čtyř měsíců tyto tři nové stanice zprovoznit," doplnil Dvořák.

Ozývají se ale i hlasy, že konečná stanice je špatně dostupná, protože neleží v městské zástavbě. Starosta Letňan Ivan Kabický vysvětlil, že lokalita je naopak zvolena velmi vhodně.

"Právě proto, že leží na tomto místě, tak je to ideální. Kdo viděl velký park na Ráji, tak si nedovedu představit, že by letňanští obyvatelé koukali na hluk a velké autobusové nádraží. To je holý populismus a nesmysl bývalého vedení radnice, které si myslí, že by to bylo jenom pro Letňany. Tato stanice je určena pro rozvoj celé severní terasy - Čakovice, Kbely, Satalice, Vinoř, Středočeský kraj," dodal starosta.

Vilém Janouš, Jan Herget Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme