Před soudem chování neonacistů při soudním jednání

Okresní soud v Hradci Králové odročil případ trojice výtržníků. Ti měli v březnu při projednávání případu vraždy Roma Oty Absolona napadnou účastníky soudního líčení s údajným vrahem Vlastimilem Pechancem. Důvodem byl odsuzující verdikt. Neonacisté a příznivci Vlastimila Pechance tehdy napadali rasistickými urážkami přítomné Rómy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Skini před soudem | Foto: Česká televize

Podle studenta politologie z Hradce Králové Radima Štechovského vyhrožovali i dalším lidem: "Konkrétně tedy Jakubovi Polákovi, zmocněnci družky Oty Absolona, nadávali mu, uráželi ho sprostě, křičeli na něj, hystericky jeden přes druhého, pokoušeli se ho napadnout, a běželi k němu a on pokud vím, tak dostal do tváře. Mne, jakožto student politologie, který monitoruje levý i pravý extrémismus, uráželi, dívka Pechance velmi vulgárním způsobem, že si to se mnou vyřídí, že mne zabijou. Jeden z neonacistů ukazoval, že mne i podřízne."

Rozsudek nad Vlastimilem Pechancem není stále pravomocný. Celým případem se zabývá i Vrchní soud v Praze.

Markéta Kaclová, Jiří Máslo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme