Před Úřadem vlády dvě stovky Grossových kritiků

Demisi premiéra Stanislava Grosse ve středu požadovalo před sídlem vlády zhruba 200 lidí. Demonstraci k tomu účelu svolal už druhou středu pražský aktivista Erik Matouš. Podle něj budou tyto protestní akce pokračovat každý týden, dokud bude Gross v čele koaličního kabinetu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

demonstrace za odstoupení premiéra | Foto: Michal Doležal

"Protože se nám nelíbí, jakým způsobem pan premiér zdůvodňuje své aféry. Nelíbí se nám, jakým způsobem se vyvíjí politická kultura v této zemi. Budeme sem chodit každou středu odpoledne, dokud to bude potřeba," zdůvodnil Matouš.

Další demonstrace, spojená s petiční akcí za odstoupení premiéra, byla na dnešní odpoledne ohlášena i na pražské Staroměstské náměstí. Ta ale, stejně jako v minulých dnech, nevzbudila u občanů velkou odezvu.

Aféry kolem Grossovy rodiny jsou také příčinou koaliční krize. Jeho demisi požaduje KDU-ČSL a po dnešku i někteří unionističtí senátoři. Premiér zase vyzývá k odchodu z vlády lidovecké ministry.

Milan Kopp, Milada Richterová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme