Předpověď počasí na sobotu 12. března

Odpoledne bude většinou oblačno a bude sněžit. V nížinách by mohly padat i srážky smíšené nebo pršet. Teploty vystoupí jen na 1-5 stupňů Celsia a na horách -3 stupně. Vítr bude vát čerstvý do 30 km/h.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

sněžení

Kolem tlakové níže se středem nad Pobaltím, proudí do střední Evropy chladný oceánský vzduch od severozápadu.

Čekejte většinou oblačno se sněhovými přeháňkami, v nížinách přechodně srážky smíšené nebo dešťové. Nejvyšší teploty 1 až 5 stupňů, v 1000 metrech na horách kolem -3 stupňů Celsia. Čerstvý západní vítr 20 až 30 km/h, v nárazech a na hřebenech hor kolem 70 km/h.

UPOZORNĚNÍ: Při čerstvém větru, který v nárazech a na horách bude dosahovat rychlosti kolem 70 km/h a sněžení, se budou v polohách nad 600 metrech tvořit četné sněhové jazyky a závěje.

Tlak se měnit nebude a rozptylové podmínky budou dobré.

Biometerologická předpověď: Pro všechny oblasti platí stupeň číslo 1, a tedy mírná zátěž. Očekáváme vliv frontálního systému, který může znamenat zvýšení zátěže pro osoby s nemocemi dýchacího ústrojí a kardiaky, zejména s anginou pectoris. Stupeň zátěže však umožňuje běžný denní režim bez omezení, pouze s přihlédnutím k aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Nad naším územím bylo dnes naměřeno 399 Dobsonových jednotek ozónu, což je + 4 procenta, a tedy normální stav.

Markéta Kaclová, Milan Kopp, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme