Přes Vánoce se otevřely hrady a zámky

Vánoční svátky využila řada památek a otevřela své během zimy jinak zavřené prostory. Na řadě míst, se zimní prohlídky staly už tradicí. Své brány otevřela například jedna z nejznámějších českých památek - Karlštejn. První okruh gotického hradu bude přístupný až do 5. ledna. Řada objektů připravila přímo speciální nabídku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karlštejn | Foto: Jan Rosenauer

Na hradě Kašperku na Šumavě se mohou návštěvníci seznámit, jak bojovali ve středověku s chladem. "Průvodci vám prozradí, jak se vytápěli středověké hrady, jaký byl zimní jídelníček z doby gotických katedrál či jaké značkové a neznačkové oděvy si oblékaly dámy."

Sněhová nadílka zpestřila sváteční ozdobení na renesančním zámku Lysice na Blanensku. Vánoční atmosféru vytvářel historicky zdobený vánoční strom, komnaty ozdobily adventní věnce, řekla nám to pracovnice zámku Lenka Michelová. Na malý zájem si dnes rozhodně nemohli stěžovat. "Já si myslím, že je to velice pěkný zájem a že je srovnatelný s těmi prohlídkami v těch minulých létech."

Své brány také o vánočních svátcích otevřely například také zámek v Horšovském Týně na Domažlicku anebo punkevní jeskyně v Moravském krasu.

Markéta Kaclová, Petr Doležel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme