Při letecké přehlídce spadl vrtulník

Malá dvoumístná helikoptéra se v poledne zřítila během leteckého dne v Bochoři na Přerovsku, který pořádá tamní vrtulníková základna. Dvaačtyřicetiletý pilot vyvázl z nehody s lehčím poraněním zad, nikdo z přihlížejících zraněn nebyl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

malý vrtulník

Ultralehký vrtulník typu CH-7, zvaný Kompress, z leteckého klubu v Bohuňovicích při letové ukázce řízeně spadl zhruba ze čtyřiceti metrů. Podle informací mluvčího letecké základny Milana Kouřila pád zřejmě způsobila technická závada. "Zřejmě mu zhasl motor, ale to je zatím v šetření letecké inspekce a policie," řekl Kouřil.

Svědci potvrdili, že šlo o velmi nepříjemný okamžik. Všichni byli nakonec rádi, když spatřili pilota, jak po vlastních nohou opouští vrak vrtulníku. "V tu chvíli bylo ticho, asi po půl minutě se z toho začal hrabat ven, šel pár kroků a pak omdlel," líčil nehodu jeden z přihlížejících.

Po vyšetření lékař potvrdil lehký až střední charakter zranění pilota. Vrtulník letecké záchranné služby ho poté odvezl do nemocnice. Kouřil uvedl, že se jednalo o zkušeného letce, který měl na tomto typu helikoptéry nalétáno kolem 500 hodin.

Stroj dopadl 150 metrů od diváků a přísně střeženého špionážního letounu AWACS, který se letecké přehlídky v Přerově letos poprvé zúčastnil. Nikdo z přihlížejících nebyl zraněn. Kvůli havárii zrušil velitel přerovské základny odpolední letové ukázky vojenské techniky. V rámci dne otevřených dveří na letiště zavítalo více než deset tisíc lidí.

Martin Hromádka, Jana Zemková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme