Přijímačky na střední školy v Moravskoslezském kraji mohou být problém

Šedesát středních škol v Moravskoslezském kraji může mít problém s přijímacím řízením. Ve výběrovém řízení na jeho přípravu a průběh zvítězila organizace ministerstva školství CERMAT, která připravuje i státní maturitu. Na žádost ministra však nyní od smlouvy odstupuje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Učebna | Foto: Tomáš Adamec

Ministr školství Josef Dobeš o zakázce vůbec nevěděl a nyní trvá na tom, aby CERMAT smlouvu na středoškolské přijímačky vypověděl a věnoval se výhradně státní maturitě.

Středoškolské přijímačky měly proběhnout na stejném principu jako státní maturity tak, aby měl CERMAT jistotu, že je vše do jejich ostrého startu připravené.

Přijímačky se ale konají jen tři týdny před písemnou částí státních maturit a na odstranění případných chyb by tak CERMAT neměl ani dostatek času.

Ministr školství Josef Dobeš si trvá na svém: „Teď je prioritou odstranit chyby z generálky a jednoznačně se na tu státní maturitu připravit. Nic jiného teď CERMAT nesmí zajímat.“

Moravskoslezský kraj tak musí problémy s přijímacím řízením urychleně vyřešit.

Lucie Maňourová, Klára Bílá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme