Průzkum SCaC: favoritem eurovoleb stále ODS

Favoritem voleb do Evropského parlamentu je stále ODS. Ukázal to exkluzivní průzkum agentury SCaC pro Český rozhlas, Českou televizi a Mladou frontu Dnes. Do Evropského parlamentu by se měli dostat zástupci všech našich parlamentních stran s výjimkou Unie svobody. Unie liberálních demokratů, na jejíž kandidátce unionisté kandidují, totiž zatím nepřekročila pětiprocentní hranici.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Evropský parlament | Foto: Jan Rosenauer

Jak Radiožurnálu řekla autorka šetření Jana Hamanová, za poslední týden se preference pro evropské volby příliš nezměnily.

"Je tam vidět mírný nárůst v preferencích ODS, trošku se zase vyměnilo pořadí mezi ČSSD a KSČM, ale vše je to pořád v rámci statistické chyby, takže oni se v tom pořadí druhé a třetí místo neustále střídají."

Podle Jany Hamanové mírně posílila KDU-ČSL a nad pětiprocentní hranicí jsou ještě Nezávislí Vladimíra Železného a Sdružení nezávislých a Evropských demokratů s lídrem Josefem Zieleniecem.

Evropský parlament má u lidí poměrně velkou prestiž - přesahuje jak oblibu našeho Senátu, tak Poslanecké sněmovny. K účasti v červnových volbách byla z 1209 respondentů výzkumu Jany Hamanové o posledním víkendu rozhodnuta necelé polovina voličů.

"Neustále se ty naše odhady pohybují pod padesátiprocentní hranicí, kolem 47 procent. Těch lidí, kteří jsou pevně přesvědčeni, že přijdou k volbám, je stále zhruba 30 %."

Výsledky posledního bleskového průzkumu agentury SCaC bychom se měli dozvědět v pondělí před víkendovými volbami do Evropského parlamentu.

Dana Jaklová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme