Pylové zpravodajství

Dominantní alergeny:trávy, černý bez, šťovík, jitrocel, jírovec, akát

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

pylové zpravodajství

V uplynulém týdnu se naplno rozběhla pylová sezóna trav. Nejvyšší koncentrace všech pylových alergenů byla na většině území České republiky zaznamenána v průběhu horkého víkendu. Poměrně hojný byl ještě stále pyl málo alergizující borovice. Vedle těchto alergenů se v ovzduší objevoval v malém množství pyl černého bezu, řepky olejky, šťovíku, jitrocele, akátu a jírovce. Semena topolů, která s bílým vatovitým chmýrem v současné době znečišťují ulice, alergie nevyvolávají, za potíže mohou nejspíše okem neviditelná pylová zrna trav.

V průběhu následujících dní očekáváme střední až vysoké koncentrace pylu trav, včetně kulturních trav - obilovin, především žita. Postupně bude přibývat také pylu jitrocele, šťovíku a kopřivy, na alergických potížích se může rovněž podílet pyl černého bezu a jírovce. Kvetoucí akáty téměř nealergizují, citlivé osoby ale může dráždit jejich vůně. V blízkosti kvetoucích polí může vyvolávat potíže řepka olejka. Dlouhodobě bude narůstat koncentrace spór vzdušných plísní.

Pylová informační služba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme