Pylové zpravodajství

Dominantní alergeny:trávy, černý bez, šťovík, jitrocel, jírovec, akát

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

pylové zpravodajství

V uplynulém týdnu se naplno rozběhla pylová sezóna trav. Nejvyšší koncentrace všech pylových alergenů byla na většině území České republiky zaznamenána v průběhu horkého víkendu. Poměrně hojný byl ještě stále pyl málo alergizující borovice. Vedle těchto alergenů se v ovzduší objevoval v malém množství pyl černého bezu, řepky olejky, šťovíku, jitrocele, akátu a jírovce. Semena topolů, která s bílým vatovitým chmýrem v současné době znečišťují ulice, alergie nevyvolávají, za potíže mohou nejspíše okem neviditelná pylová zrna trav.

V průběhu následujících dní očekáváme střední až vysoké koncentrace pylu trav, včetně kulturních trav - obilovin, především žita. Postupně bude přibývat také pylu jitrocele, šťovíku a kopřivy, na alergických potížích se může rovněž podílet pyl černého bezu a jírovce. Kvetoucí akáty téměř nealergizují, citlivé osoby ale může dráždit jejich vůně. V blízkosti kvetoucích polí může vyvolávat potíže řepka olejka. Dlouhodobě bude narůstat koncentrace spór vzdušných plísní.

Pylová informační služba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme