Rath je kvůli sporu s Kalouskem připravený obrátit se na soud

Sněmovna by dnes měla řešit aféru poslance Davida Ratha. Středočeský hejtman totiž podal odvolání vůči rozsudku mandátového a imunitního, který mu za nevhodné chovaní udělil pokutu deset tisíc korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Rath a Miroslav Kalousek. (Koláž ČRo) | Foto: Tomáš Adamec

Výbor Ratha potrestal za jeho výrok, kdy na říjnové schůzi sněmovny obvinil ministra financí Miroslava Kalouska z toho, že je opilý. Ministr se proti narčení ohradil. Rath na svém prohlášení ale dál trvá. Pokud mu prý sněmovna dnes nedá za pravdu, je připraven spor řešit i u soudu.

„Pokud by se vládní většina vyslovila pro to, tak si myslím, že to je vážné varování nejenom pro mě. Já nějakou pokutu unesu, ale spíš mi to vadí jako princip, jaký signál vysíláme do společnosti, že to či ono se nesmí říkat, i kdyby to byla pravda,“ řekl Rath.

Pokud by mu sněmovna nedala zapravdu, tak to podle něj bude útok na pravidla a principy ústavního pořádku a základních svobod. „Tam si myslím, že to bude mít jednoznačně dohru u soudu,“ dodal poslanec.

Rath dokonce poté, co mu byla uložena pokuta, na tiskové konferenci popisoval, jak se různý stupeň opilosti Miroslava Kalouska projevuje. Udělení pokuty Rathovi Miroslav Kalousek nekomentoval. Ještě předtím se ale na plénu sněmovny ohradil, že mu zdravotní stav nařizuje přísnou abstinenci.

Martina Spěváčková, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme