Sazka představila ozdravný plán držitelům obligací

Zástupci hlavních držitelů dluhopisů Sazky se dnes sjeli do Prahy. Od managementu loterijní společnosti si vyslechli plán, jak firmu ozdravit. Zároveň po Sazce chtějí, aby změnila auditora.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sazka | Foto: Marián Vojtek

Vlastníky obligací vydaných Sazkou totiž zaskočily oznámené účetní výsledky za loňský rok. Společnost vykazuje o 150 milionů korun vyšší zisk, její tržby ze sázkové a loterijní činnosti se přitom meziročně propadly o miliardu a 150 milionů korun.

Přehrát

00:00 / 00:00

Martin Drtina informoval v Ozvěnách dne o nejnovějším vývoji kolem Sazky

Jednání bylo utajené. Sazka se po něm omezila jen na konstatování, že finančním poradcem držitelů dluhopisů bude společnost KPMG. Jestli ale vlastníci obligací kývli na návrh vyjednavače za Sazku Martina Ulčáka, aby se vzdali třetiny výnosů z cenných papírů, to zatím jasné není.

Ještě dnes večer by generální ředitel Sazky Hušák měl o výsledku schůzky s držiteli dluhopisů informovat hlavní akcionáře. Tedy hlavně ČSTV.

Ten kritizoval člen jeho exekutivy prezident tenisového svazu Iva Kaderka: „Já tady nejsem proto, abych řešil problémy platů okresních funkcionářů. Já jsem tady proto, bych sháněl peníze pro sportovce, v tomto případě po tenisty. A já se na to už opravdu nemůžu dívat,“ řekl Kaderka.

Ze situace kolem Sazky je znechucený a oznámil, že chce založit konkurenční asociaci sportovních klubů, která by byla silným partnerem státu pro jednání o penězích pro sport.

Milan Kopp, Martin Drtina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme