Sčítací komisaři odcházejí

Komisaři, kteří mají v Ostravském a Zlínském kraji zjištovat údaje pro sčítání lidu, na poslední chvíli tuto práci odříkají. V některých místech se odhlásilo až 20 procent komisařů.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak potvrdila Dagmar Racková z Českého statistického úřadu v Ostravě nejhorší zkušenosti mají z lidmi, kteří jsou evidováni na Úřadu práce. Odcházejí s tím, že se jim dvouměsíční práce nevyplatí, a v terénu pak zjišťují, že taková práce je nad jejich síly.

Podobná situace je i na Zlínsku. Podle redaktora Českého rozhlasu Brno jim z patnáctisticové částky za dvouměsíční práci po odečtení dávek sociálního a zdravotního pojištění a odvodu daně ze mzdy zbydou dvě třetiny, které ale dostanou až v květnu. ČSÚ necítí zodpovědnost za to, že uchazeči nejsou informováni. Úbytek komisařů ale nakonec není nijak tragický, v okrese Zlín odešlo ze 700 třicet.

Markéta Kaclová, Andrea Brtníková, Roman Verner Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme