Šéf ruzyňské věznice byl odvolán z funkce

Závažných chyb v účetnictví se dopustilo vedení známé vazební věznice v pražské Ruzyni. Generální ředitel vězeňské služby Luděk Kula proto nedávno odvolal ekonomického náměstka Bohuslava Matějku, v pondělí vymění i ředitele věznice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

mříže | Foto: Ministerstvo vnitra ČR

Šéfa ruzyňské věznice Jana Hoffmana tak vystřídá Milan Hospodka, který doposud vedl věznici v Drahonicích. Generální ředitel vězeňské služby Luděk Kula nechce předjímat závěry policejního vyšetřování. "Prošla rozsáhlá kontrola ve vazební věznici Ruzyně, bylo tam předběžně shledáno spoustu nedostatků, my jsme to předali Policii České republiky, aby objektivně posoudila celý stav věci."

Kula zatím Hoffmana nechce z ničeho obviňovat, a pošle ho proto do Drahonic. Sice dodává, že Hoffman vyšetřování nijak nemaří, zároveň ale připouští, že dlouhá léta pracoval s ekonomických náměstkem Matějkou, který byl odvolán na hodinu, a mohly mezi nimi vzniknout úzké osobní vazby.

Generální ředitel vysvětluje, proč Hoffmana posílá do Drahonic. "Aby policejní orgány mohly odpovědně a kompetentně celou věc vyšetřit, posoudit, a aby daly závěry, které potom budou pro mě důležité k tomu, abych rozhodl, co bude dál."

V ruzyňské věznici je na 700 obviněných, její roční rozpočet je zhruba 240 milionů korun.

Marika Táborská, Pavel Otto Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme