Severka měla plno. Příznivci seriálu Most! se v hospodě mezi paneláky sešli kvůli poslednímu dílu

Příznivci seriálu Most! České televize se v pondělí sešli s jeho tvůrci v restauraci Severka v Mostě. Poslední díl seriálu tam večer sledovali spolu s jeho tvůrci. Restaurace kvůli tomu zavedla rezervaci vstupenek, rozebrané byly po několika minutách. Herce diváci obklopili už před autogramiádou. Samotná hospoda se zaplnila krátce před 18.00.

Tento článek je více než rok starý.

Most (Aktualizováno: 23:45 25. 2. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na autogramiádu do hospody mezi paneláky přijela delegace v čele se scenáristou Petrem Kolečkem. Aplaus si vysloužili nejen představitel Čočkina Vladimír Škultéty, Erika Stárková, která ztvárnila Dášu, Michal Isteník, jenž hraje majitele hospody Edu, ale i další.

Přehrát

00:00 / 00:00

Severka měla plno. Příznivci seriálu Most! se v hospodě mezi paneláky sešli kvůli poslednímu dílu. Na místě natáčel Jan Beneš

Selfie si už před autogramiádou pořizovali lidé se seriálovým Frantou, jehož hraje Zdeněk Godla. V Severce chyběl představitel titulní role Luďana Martin Hofmann.

Štamgasti seděli v Severce už od odpoledne, a zabrali tak místa u stolů. Tlak byl ale hlavně před stolem, kde seděli herci. Opouštět lokál návštěvníci nechtěli ani po získání podpisu.

„Teď se nepodepisuje, je potřeba se nadechnout, aby na každého došlo,“ uvedla Ester Janečková.

„Chcete naše podpisy? Tak udělejte místo,“ vyzval půl hodiny po začátku autogramiády Godla.

V Severce tísní asi 150 lidí a další čekají ve frontě venku, před hospodou hraje romská kapela | Foto: Jan Beneš | Zdroj: Český rozhlas

Dycky Most!

Sledovanost seriálu předčila očekávání. Mluvčí České televize Karolína Blinková řekla, že sledovanost výrazně stoupá. Zatímco první díl měl 1,45 milionu diváků, dosud poslední odvysílaný díl (sedmý) přesáhl 1,9 milionu.

„Seriál oslovuje více muže než ženy, a to zejména muže mladšího věku. Ve skupině mužů ve věku 30-44 let dosahuje Most! na průměrný podíl na sledovanosti téměř 55 procent, mezi muži mezi 15 a 29 let potom na téměř 50 procent,“ uvedla mluvčí televize.

Komediální seriál Most! je společným projektem scenáristy Petra Kolečka a režiséra Jana Prušinovského. 

Restaurace zavedla rezervaci vstupenek, rozebrané byly po několika minutách. | Foto: Jan Beneš | Zdroj: Český rozhlas

Lidé, kteří sledují osudy obyvatel severočeského Mostu, usedali k obrazovkám každé pondělí. Drsný humor, charaktery postav a jejich vyjadřování jsou pak předmětem debat různých skupin.

Dycky Most! Populární seriál vrcholí, podívejte se na fotografie z natáčení

Číst článek

„My jsme si mysleli, že to je to dobré, ale nikdo nečekal, že to přeroste do společenského fenoménu. Myslím, že hodně věcí, které se kolem toho dějí, už ani nesouvisí se seriálem,“ řekl Kolečko.

„Já jsem chtěl jen ťuknout nějaká témata, ale tohle je samozřejmě něco mimořádného,“ dodal před zaplněnou Severkou.

Zájem o seriál se projevil i v návštěvnosti dnešní autogramiády, která měla skončit v 19.30, ale herci se podepisovali ještě ve 20.00.

Poslední díl vysílala Česká televize v pondělí mimořádně až ve 21.45, tedy později než jiné díly. Vsedě i vestoje většinou s pivem jej sledovalo na 150 hostů společně s jeho protagonisty.

Jan Beneš, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme