Série předvolebních diskusí ČRo pokračovala v Jihomoravském kraji

Zcela zaplněný konferenční sál Moravské zemské knihovny v Brně včera hostil další z řady předvolebních diskusí Radiožurnálu. Moderátor Martin Veselovský do ní pozval zástupce šesti politických stran, které by podle průzkumu při volbách do PS překročily v Jihomoravském kraji pětiprocentní hranici, a to ČSSD, ODS, TOP 09, KSČM, VV a KDU-ČSL.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Volební diskuse s Martinem Veselovským v Moravské zemské knihovně v Brně | Foto: Tomáš Adamec

Diskuse se zúčastnili: Bohuslav Sobotka (ČSSD), Václav Mencl (ODS), Anna Putnová (TOP 09), Zuzka Bebarová-Rujbrová (KSČM), Michal Babák (VV), Stanislav Juránek (KDU-ČSL).

Diskusi si přišlo poslechnout asi 130 lidí a mnozí se do sálu ani nedostali.

„Jsme především zvědaví, kdo a jak nám tu bude co povídat, ale hlavně jsme zvědaví, jak se k tomu postaví ti lidé, co přišli,“ uvedl jeden z návštěvníků.

„Já bych chtěla vidět osobní vystoupení těch lidí, schopnost reagovat okamžitě na daný dotaz,“ řekla žena z publika.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Vlasty Gajdošíkoé z předvolební diskuse v Brně

Pohotové reakce a také volební program představili jihomoravští lídři jednotlivých stran - Stanislav Juránek, Václav Mencl, Anna Putnová, Zuzka Bebarová-Rujbrová, a dále Michal Babák a nedávno na předvolebním mítinku zraněný Bohuslav Sobotka.

„Ono to naštěstí neovlivňuje moje hlasové schopnosti ani schopnost přemýšlet a analyzovat,“ reagoval Sobotka.

Dotazů z publika bylo podle Martina Veselovského víc než na jiných diskusích a zahrnovaly široké spektrum témat - od kouření v restauracích, přes podporu amatérského sportu, pomoc tělesně postiženým ke konkurenci v železniční dopravě, energetice a zadlužení státu.

Diváky pochopitelně zajímaly i regionální problémy jako přesun brněnského nádraží a trasa dálnice Brno-Vídeň.

Spokojeni více či méně

Ne vždy byli tazatelé s odpověďmi spokojeni, jako třeba Petr Šelepa, který se ptal na postoj ODS ke školnému na vysokých školách:

„Nebyl jsme úplně spokojen, protože mi pan Mencl neodpověděl na tu druhou část. On se tomu úplně vyhnul, takže to mě mrzí.“

Naopak Miloslavě Slezákové se diskuse líbila. „Utvrdila jsem se v tom, co jsem si předem zvolila za volbu, tak je správná,“ zhodnotila.

Ve volbách do sněmovny chce v Jihomoravském kraji podle průzkumu hlasovat tři čtvrtiny voličů.

Vlasta Gajdošíková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme