Sídlo Svobodné Evropy hledají realitní kanceláře

Nové sídlo pro rádio Svobodná Evropa začaly hledat realitní kanceláře. Vláda totiž podle ministra zahraničí Jana Kavana zatím neobjevila žádný vhodný objekt, kam by se mohla stanice z centra města přestěhovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rádio Svobodná Evropa | Foto: Jan Rosenauer

Jak řekl šéf diplomacie po dnešní schůzi bezpečnostní rady státu, příhodné místo se ale prý najde velmi brzy.

Přehrát

00:00 / 00:00

J. Kavan o sídle Svobodné Evropy

"Pokud není k dispozici státní objekt, a je zapotřebí z bezpečnostních důvodů Svobodnou Evropu přestěhovat z centra Prahy, tak je nutné podívat se i na možnosti, které realitní kanceláře jsou schopny nabídnout," uvedl Kavan. Otázka financování však bude složitá a bude vyžadovat více času, dodal.

Vláda podle mluvčí rádia Sonii Winterové nabídla stanici deset objektů - jen jeden byl ale v Praze. Většinou to údajně byly vojenské budovy a ty nebyly rozlohou nebo umístěním vůbec vhodné pro mezinárodní vysílání, řekla Winterová. Podle Kavana bude vyjednávání intenzivně pokračovat i v létě.

O stěhování Svobodné Evropy se začalo mluvit po loňských útocích na New York a Washington, kdy také začali budovu v centru Prahy střežit vojáci a policisté. Tato ostraha zůstane přitom u budovy ještě minimálně do konce září.

Milan Kopp, Pavla Kvapilová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme