Škromacha zaměstnali na Úřadu práce, šéfovat mu bude přímo generální ředitelka

Neúspěšný senátorský kandidát za ČSSD Zdeněk Škromach má nové zaměstnání. Dlouholetý politik začal pracovat na pozici přímo řízené generální ředitelkou Úřadu práce ČR. Jedna z nejvýraznějších tváří sociálních demokratů posledních dvaceti let má na úřadu poloviční úvazek. Informaci Zpravodajskému webu Českého rozhlasu potvrdila mluvčí Úřadu práce i sám Škromach.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zdeněk Škromach z ČSSD | Zdroj: Český rozhlas

Zdeněk Škromach skončil loni na podzim po neúspěchu v senátorských volbách ve vrcholné politice. Poté byl registrován na úřadu práce, aniž by pobíral podporu.

„Samozřejmě to není jednoduché začínat s něčím v šedesáti letech,“ připustil v lednovém rozhovoru pro Zpravodajský web Českého rozhlasu Škromach.

Nyní si ale dlouholetý politik našel práci na poloviční úvazek. Zaměstnalo ho Generální ředitelství Úřadu práce, informoval jako první server Ekonomický deník. „Ing. Zdeněk Škromach nastoupil na pozici přímo řízenou generální ředitelkou Úřadu práce ČR. Jedná se o poloviční úvazek,“ potvrdila Zpravodajskému webu Českého rozhlasu mluvčí úřadu Kateřina Beránková.

V šedesáti s něčím začínat není jednoduché, ale nabídky práce mám, říká nezaměstnaný Škromach

Číst článek

„Vzhledem k tomu, že se jedná o člověka s bohatou profesní zkušeností v oblasti zaměstnanosti a sociálních věcí, bude jeho působení na Generálním ředitelství Úřadu práce ČR nesporně přínosem,“ doplnila Beránková s tím, že půjde o práci především v terénu.

„Zatím vyřizuji formality. Mělo by jít o problematiku týkající se strukturálně postižených regionů a sociálních podniků. Postupně samozřejmě budeme agendu rozšiřovat. Zeptejte se tak za tři měsíce, určitě budou první výsledky,“ řekl Zpravodajskému webu Českého rozhlasu Škromach.

„Hledal jsem si zaměstnání a tady byla možnost, takže jsem jí využil. Se svými zkušenostmi ministra práce, předsedy sociálního výboru a dalších za těch 20 let to určitě není mimo obor ani mimo moji kvalifikaci,“ dodal dlouholetý politik.

Kdo je Zdeněk Škromach? Bývalý odborář i ministr

Rodák z Hodonína a někdejší elektromontér byl mezi roky 1982 až 1989 členem KSČ a po listopadu 1989 se angažoval v odborech. Do politiky se aktivně zapojil v polovině devadesátých let, kdy vstoupil do ČSSD a v červnu 1996 byl zvolen do sněmovny, kde působil až do zvolení senátorem v roce 2010.

Uvnitř ČSSD si už v devadesátých letech vybudoval pevnou pozici, byl oceňován jako trpělivý a tvrdý vyjednavač a opakovaně se stal místopředsedou strany.

V minulosti se Škromach, který byl řadu let jedním z nejpopulárnějších představitelů strany, ucházel dokonce o křeslo předsedy, uvolněné v roce 2005 Vladimírem Špidlou. Už v prvním kole jej ale předstihl Stanislav Gross a Škromach poté neuspěl ani v souboji o post statutárního místopředsedy.

Jako někdejší odborář se Zdeněk Škromach zajímal o sociální témata, ve sněmovně zasedal ve výboru pro sociální politiku a zdravotnictví, později pro sociální politiku. Výbor také jednu dobu vedl.

V červenci 2002 se na čtyři roky stal ministrem práce a sociálních věcí a na podzim 2005 také krátce vedl resort zdravotnictví. Po odchodu ČSSD do opozice byl ještě stínovým ministrem práce a sociálních věcí.

Škromach kandidátem na prezidenta?

V lednovém rozhovoru pro Zpravodajský web Českého rozhlasu pak nevyloučil ani kandidaturu na příštího prezidenta. „Podporovatelů mám poměrně dost, mnozí mě přesvědčují, abych tady v tom úsilí setrval," řekl.

Hovory od bazénku se podle něj určitě vrátí a možná právě v prezidentské kampani. „Je to dobrá marketingová značka. Samozřejmě má svůj význam a zůstává ve hře," myslí si Škromach o videích, které publikoval na sociální síti Facebook.

Anna Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme