Sotona je nezvěstný - rozsudek ale padne

Kontroverzní podnikatel Luboš Sotona zmizel. Ráno se měl dostavit k hlavnímu líčení k pražskému městskému soudu, ale policie ani soud neví, kde je. Soudce ho proto prohlásil za uprchlého a líčení probíhá v jeho nepřítomnosti. Luboš Sotona - korunní svědek korupční aféry 90. let, který přispěl k odsouzení bývalého šéfa Centra kuponové privatizace Jaroslava Liznera, je obžalován celkem ze 14 skutků a jsou na něj vydány dva zatykače.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

soud | Foto: Marek Janáč

Téměř dva roky se Sotona vyhýbá soudnímu líčení. Soudce Petra Brauna zásoboval neschopenkami a lékařskými zprávami. Tomu došla trpělivost a nechal si vypracovat znalecký posudek, který potvrdil, že Sotona je schopný se soudu zúčastnit. Přišel jednou. Pak změnil advokáta a Petr Braun ho viděl naposledy letos v červenci. Policii, která se snažila Sotonovi dodat předvolání k soudu, sousedé řekli, že se před 4 měsíci odstěhoval neznámo kam. Proto bude rozsudek dnes nebo zítra vynesen v jeho nepřítomnosti. Sotona je obžalován nejen z četných podvodů a krádeží, ale také z těžkého ublížení na zdraví.

Markéta Kaclová, Alžběta Havlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme