USA 0:1 Česko

Soud v Trutnově řeší spor o pozemky vydané Pozemkovým fondem

Okresní soud v Trutnově začal projednávat žalobu vlekařů ze Svobody nad Úpou, kteří nesouhlasí s převodem částí pozemků pod jejich vleky. Ty měli dlouhodobě pronajaté.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

lyžařský vlek

lyžařský vlek | Foto: Jan Rosenauer

Téměř tři hektary půdy získal ale letos v létě podnikatel Richard Kirnig, který koupil restituční nároky a v létě u trutnovského soudu podal na Pozemkový fond žalobu. Fond mu pak na základě zvláštního režimu, který tehdy platil, parcely pod vleky i další pozemky vydal.

Kirnig, který provozuje lanovky a vleky v Janských Lázních, získal pozemky v Krkonoších za necelých sto tisíc korun, velkou část z nich následně prodal za více než 13 milionů korun. K soudu dnes nepřišel, a jednání bylo proto odročeno na leden.

Soud dnešní líčení odročil na 30. ledna 2006. Do té doby by měly být doplněny další dokumenty, například ohledně vleků, které na pozemcích stojí či o materiály Pozemkového fondu, týkajících se převodu pozemků.

Jana Zemanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme