Spor Zoubkové s vnitrem znovu před městský soud

Žalobou Jany Zoubkové, kterou zbili policisté při zásahu proti účastníkům Global Street Party před dvěma lety, se bude znovu zabývat pražský městský soud. Rozhodl o tom Vrchní soud v Praze. Zoubková se s ministerstvem vnitra soudí o omluvu v médiích a sto tisíc korun. Soudkyně Zdeňka Ferešová tak zrušila červnové rozhodnutí městského soudu, který nárok na peníze i omluvu v médiích zamítl.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministerstvo se podle městského soudu musí Zoubkové písemně omluvit dopisem, tuto část rozhodnutí městského soudu odvolací soud nezrušil. Podle senátu vrchního soudu není v rozsudku dostatečně prokázána závažnost újmy, kterou policisté Zoubkové způsobili. Městský soud totiž bez dalšího upřesnění rozhodl, že policisté proti demonstrantům zasáhli oprávněně, ale proti Zoubkové nikoliv.

Inspekce ministra vnitra zamítla její oznámení trestného činu zneužití pravomoci veřejného činitele. Proto nyní Zoubková musí v občanskoprávním sporu jako žalující strana přinášet důkazy. Bude muset prokázat, že jí policisté způsobili značnou nemajetkovou újmu. Dvaapadesátiletou překladatelku Zoubkovou srazili policisté 16. května 1998 na tramvajovém ostrůvku na zem a rozbili jí hlavu. Zoubková uvedla, že omdlela dřív, než upadla. Někteří svědci hovořili o tom, že policisté ženu bili, přestože ležela.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme