Stát stále nezaplatil sanaci v Hřensku

Peníze na sanaci padajících skal v Hřensku okresní úřad v Děčíně stále nedostal. Stát přitom za odvedené práce dluží odborným firmám už přes dvacet miliónů korun. Třicetimiliónová částka se podle ministra vnitra Stanislava Grosse měla na kontě děčínského úřadu objevit koncem minulého týdne. Přestože se tak nestalo, sanační práce ve Hřensku se nezastavily.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hřensko | Foto: Hřensko

Masivy za bývalou tržnicí už jsou zajištěny a nad kostelem to bude do deseti dnů. Nejdéle - zřejmě do poloviny června - potrvají práce ve svahu nad tržnicí. Z nebezpečného bloku nad Klepáčem musejí odborníci sundat ještě asi 60 kubíků pískovce. Práce tam budou sice ještě pokračovat, ale už tento pátek se počítá s otevřením silnice z Hřenska na Meznou. Potvrdil to šéf zásahu Pavel Veselý: "Druhá část se bude konat už za zvýšených bezpečnostních podmínek - to znamená, že v případě, že budou nějaké nebezpečné práce, tak bude ta silnice na 5, maximálně 10 minut uzavřena v obou směrech."

Markéta Kaclová, Josef Suk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme