Státní maturity neposkytnou podle Václava Klause mladšího objektivní výsledky

Současná podoba státních maturit nepřinese objektivní výsledky. Ve Dvaceti minutách Radiožurnálu to řekl ředitel soukromého gymnázia PORG a poradce ministra školství Václav Klaus mladší.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav Klaus mladší, poradce ministra školství | Foto: Šárka Ševčíková

„Nyní je to tak, že i devadesát procent té takzvané státní maturity se vyhodnocuje na samotných školách. Čili to je zátěž pro školu, žádnou objektivitu to stejně nevyhazuje a zkoušky jsou dvojkolejné. Vedle toho je školní část, která je zase státem předepsána, jak má vypadat. A je to skutečně velice podivné, složité a školy i studenty to velice zatěžuje,“ řekl Klaus mladší.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor s ředitelem gymnázia PORG a poradcem ministra školství Václavem Klausem mladším o tom, zda jednou nahradí státní maturity přijímací zkoušky na vysoké školy i kde vidí učitelé slabiny první ostré verze zkoušek z dospělosti

Státní maturity jsou navíc podle Klause mladšího gigantickou akcí, jejíž smysl mu uniká. Stát by měl maturity zjednodušit a především administrativně odlehčit všem zúčastněným.

Michal Šenk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme