Tajný sklad na Chomutovsku ukrýval padělky za desítky milionů

Padělané zboží v rekordní hodnotě 80 milionů korun zabavila Česká obchodní inspekce spolu s policisty a celníky na Chomutovsku. Falzifikáty objevili kontroloři ve skladu, ze kterého byla nejspíš zásobovaná tržnice asijských obchodníků Rašelina u obce Hora Svatého Šebestiána.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stánky s oblečením | Foto: Pavel Novák

Zátah na tržiště Rašelina trval celou noc. Kontroloři při něm objevili více než 100 tisíc falešných CD a DVD nosičů v hodnotě asi 77 milionů korun. Zbytek částky je za textil a obuv. Jak řekl mluvčí celního ředitelství v Ústí nad Labem Jiří Nejedlý, akci připravovali několik měsíců. Sklad zboží objevili kontroloři při zátahu na tržnici mezi stánky.

"Byl ukryt za dvojitou stěnou. Má rozměry zhruba 1,5 x 15 metrů. Po stranách byly regály a byl naplněn až po strop," popsal sklad zboží Nejedlý.

Podle ředitele ústeckého a libereckého inspektorátu České obchodní inspekce Vojtěcha Skály se s tak velkým množstvím padělků kontroloři zatím nesetkali. Skála dokonce situaci označil za "velkou ránu".

"Loni, když jsme byli úspěšní, se takové zátahy pohybovaly kolem 20 milionů. Letos se pohybujeme od 3 do 15 milionů. Nebývalé a nepamatuji takový zátah," řekl Českému rozhlasu Skála.

Všechny zabavené CD a DVD nosiče teď bude nutné zlikvidovat v drtičkách, aby se už nemohly objevit na trhu. Na nosičích byly často nahrané i filmy, které u nás ještě ani neměly premiéru. Textil podle Skály naopak získají dětské domovy a ústavy sociální péče.

"Oděvní výrobky budou předány do našeho skladu ČOI, kde budou vytříděny a předány k humanitárním účelům," potvrdil Skála.

Od ledna do konce července letošního roku zabavili kontroloři na severu Čech padělky zvukových a obrazových nosičů, textilu, bot a hodinek celkem za 92 milionů korun.

Veronika Malá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme