Tresty za obtěžování nájemníků

Za obtěžování nájemníků - převážně Rómů - dostali podmínečné tresty tři mladíci z Aše. Jejich chování ohodnotil okresní soud v Chebu osmi až dvanácti měsíci. Kluci mimo jiné vykřikovali nacistická hesla a zdravili se vztyčenými pravicemi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

soudní síň | Foto: Justice.cz

Františka Cibulku a Ladislava Potužáka soud odsoudil k podmíněnému trestu dvanácti měsíců s odkladem na dva roky. Zdeňka Demjanoviče, kterému v době spáchání činu bylo 17 let, soud odsoudil k osmi měsícům podmíněně s odkladem na 18 měsíců.

Za trestné činy výtržnictví, porušování domovní sovobody a podpory a propagace hnutí směřujících k potlačení práv a svobod člověka jim hrozilo odnětí svobody až na pět let.

Tresty pachatelům na dolní hranici sazby zdůvodnil soudce, tím, že dosud nebyli trestáni a po činu vedli řádný život. Jeden z obhájců poukazoval na rozpory ve svědeckých výpovědích, ale zasahující policisté se podle soudce shodovali.

Přehrát

00:00 / 00:00

R. Náměstková: Rozsudek

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme