Tři roky po výbuchu munice: čištění areálu ve Vrběticích potrvá ještě rok, při dobrém počasí

Likvidační a záchranné práce v areálu ve Vrběticích, kde v roce 2014 vybuchly dva sklady s municí, potrvají do poloviny příštího roku, pokud práce policie a hasičů nezkomplikuje počasí. Na tiskové konferenci to řekl první náměstek policejního prezidenta Martin Vondrášek. Dva sklady s municí vybuchly v areálu v roce 2014.

Vrbětice (Zlínsko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Muniční sklad Vrbětice - armáda před odjezdem z Haluzic | Foto: Roman Verner

„Pokud budou optimální podmínky, tak někdy v pololetí příštího roku bychom byli rádi, kdybychom mohli opustit tento areál, odstranit technická zařízení, ploty atakdále a předat areál vlastníkům, nájemcům do běžného užívání," řekl novinářům také velitel zásahu Jaromír Kadleček z krajského ředitelství policie Zlínského kraje.

Sklad číslo 16 ve Vrběticích explodoval 16. října 2014, druhý sklad číslo 12 pak 3. prosince téhož roku. Oba vybuchlé sklady si pronajímala ostravská firma Imex Group. Při prvním výbuchu zemřeli dva lidé. Policie exploze vyšetřuje jako úmyslné obecné ohrožení. Munice uskladněná v dalších skladech byla z Vrbětic odvezena.

V polovině června policisté a hasiči dokončili ohledání prvního muničního skladu a začali se přesouvat k druhému skladu č. 12, který bude podle Kadlečka problematičtější.
Policie na místě provádí čtyři základní činnosti – ohledání, hloubkový pyrotechnický průzkum ve vybraných prostorách a plošný pyrotechnický sběr, současně střeží nebezpečný prostor.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme