Tripartita: Nájemné se zvýší

Nájemné se musí zvýšit. Shodli se na tom všichni účastníci čtvrtečního jednání tripartity, tedy zástupci odborů, zaměstnavatelů i vlády.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Liší se ale v názoru na to, jakým tempem mají nájmy růst. Chystaný zákon o nájemném a úhradě služeb spojených s bydlením obsahuje dvě varianty. Jednání tripartity sledoval redaktor Českého rozhlasu Dušan Valenta.

Odbory jsou pro návrh ministerstva financí, zaměstnavatelé žádnou verzi nepreferují. Pokud by byla přijata varianta ministerstva financí, stouply by nájmy během pěti let zhruba o 40 procent, což je podle odborů na hranici únosnosti. Návrh ministerstva pro místní rozvoj by mohl znamenat růst nájmů až o 100 procent.

Rada hospodářské a sociální dohody také vyzvala ministerstvo práce a sociálních věcí a ministerstvo vnitra ke společným hromadným kontrolám nelegálního zaměstnávání cizinců. Tyto kontroly by měly provádět úřady práce a policie.

Milan Kopp, Dušan Valenta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme