Vojenská policie ukončila vyšetřování smrti studenta Univerzity obrany. K trestnému činu podle ní nedošlo

Po devíti měsících vojenská policie uzavřela vyšetřování úmrtí studenta Univerzity obrany. K tragédii došlo letos na jaře během výcviku. Podle vyšetřovatelů šlo o nehodu. Serveru iROZHLAS.cz to řekl státní zástupce Radek Hůlka. Rozhodnutí ještě není pravomocné.

Původní zpráva Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vojáci Armády ČR

Vojáci Armády ČR | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Vojenská policie ukončila vyšetřování tragické události, ke které došlo letos na jaře. Při taktickém výcviku se tehdy zranil student 1. ročníku Univerzity obrany (UNOB). Po převozu do nemocnice zemřel. Informaci tehdy jako první přinesly Seznam Zprávy.

Vyšetřovatelé vojenské policie nyní došli k závěru, že šlo o nehodu. Serveru iROZHLAS.cz to řekl Radek Hůlka z okresního státního zastupitelství ve Vyškově, který měl případ na starosti.

Student Univerzity obrany se zranil při výcviku, zemřel v nemocnici. Událost vyšetřuje policie

Číst článek

„V trestním řízení, kde následkem byla smrt studenta UNOB, rozhodl policejní orgán hlavního velitelství vojenské policie o odložení věci. Po provedeném prověřování tedy došel k závěru, že ve věci nejde o podezření z trestného činu a není namístě věc vyřídit jinak,“ napsal Hůlka v e-mailu.

Zároveň podotkl, že rozhodnutí ještě není pravomocné a že nyní běží třicetidenní lhůta na přezkum usnesení. Z toho důvodu odmítla žádost o komentář vojenská policie.

„Vzhledem k tomu, že meritorní rozhodnutí nenabylo právní moci, nebude vojenská policie poskytovat informace z trestního řízení,“ napsala policejní mluvčí Barbora Bitalová.

Univerzita obrany připravuje profesionály především pro českou armádu. Vznikla v roce 2004 sloučením tří institucí: Vysoké vojenské školy pozemního vojska ve Vyškově, Vojenské akademie v Brně a Vojenské lékařské akademie Jana Evangelisty Purkyně v Hradci Králové.

Kateřina Gruntová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme