Ústavní soud zamítl stížnost proti omezení přístupu k odposlechům

Ani ústavní stížnost nepomohla dvojici obviněných údajných radikálů dostat se k policejním odposlechům v jejich trestní věci. Ústavní soud námitky Martina Franka a Jana Pohla zamítl. Obvinění jsou od loňského června kvůli pořádání ultrapravicových koncertů.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ústavní soud. Ilustrační foto.

Ústavní soud. Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Adamec

Obhajoba se domáhala přístupu ke všem odposlechům. Do nich ale policie nedovolila nahlédnout kvůli ochraně soukromí lidí, které odposlechy zachytily, i když s vyšetřováním nemají nic společného.

Advokáti se tak mohou dostat pouze k těm záznamům, které policie vybere, a nemají přitom k dispozici i některé údaje, které by případně mohly zvrátit výsledek trestního řízení.

Ústavní soud ale na postupu policie nic závadného nenašel.

Franek a Pohl jsou spolu s dalšími obviněnými stíháni za podporu a propagaci hnutí směřujících k potlačení práv a svobod člověka. Hrozí jim až osm let vězení. Na koncertech, které pořádali, se podle policie setkávali neonacisté.

Martin Drtina, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme