V Baby Office si děti hrají a rodiče pracují

Malý počet míst ve školkách by mohlo vyřešit zařízení, nazvané Baby Office. Podpora vzniku takového místa ze strany úřadů nebo investorů ale nebývá automatická a často závisí na tvůrčích schopnostech samotných rodičů. Lidem přitom takové projekty ulehčují život, v Baby Office totiž najdou zázemí děti i jejich rodiče.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dětský koutek

Dětský koutek | Foto: Irena Šarounová

Zvenku je to obyčejný malý rodinný domek se zahrádkou. Když vejdete do dveří, máte plné právo si pomyslet, že to jeho majitelé s potomky poněkud přehnali. V přízemí na ploše velké asi jako třípokojový byt se totiž batolí, žvatlá, směje se i pláče nejméně desítka dětí.

„Tady je miniškolička, která má dvě místnosti, jedna je tvořivá dílna, tady děti jedí a hrají si. Vedle je hernička a klidová zóna. Teď je tu trošku šrumec,“ provádí Baby Officem zakladatelka Hana Krejčí, která chce poskytnout dětem kvalitní zázemí, zatímco rodiče se o patro výš učí.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Baby Office natáčela redaktorka Květa Moravcová.

„Tady teď probíhá tvůrčí dílnička, ale jinak je to velká zasedačka, vejde se sem až 20 lidí. Probíhají tady různé kurzy – jazykové nebo osobního rozvoje,“ pokračuje Krejčí.

Ve sdílené kanceláři pracuje také maminka ročního Vojty Jana Ptačinská Jirátová, která si cení hlavně toho, že díky Baby Office může pracovat i během dne:

„Doposud to bylo tak, že jsem musela veškerou svoji pracovní aktivitu odkládat až na večerní nebo noční hodiny a pak je člověk vyčerpaný. Ve chvíli, kdy jedete na plný zápřah během dne kvůli dítěti a pak ještě nastoupíte večer do pracovního procesu, tak samozřejmě té energie ubývá a radost z práce pak také moc není.“

Ve školkách nezbude místo až pro 40 tisíc dětí. O přijetí rozhoduje hlavně věk

Číst článek

Jana Ptačinská Jirátová chodí do Baby Office jednou dvakrát týdně. Za služby zaplatí několik set korun. Jiné maminky tu ale můžou nechat třeba jen 150 korun - stovku dají za jednorázový vstup dítěte do školky a padesát za sdílené místo k práci.

„Po jednom a půl roce by měl být provoz na nule a generovat malý zisk, který by měl pokrýt vstupní náklady, ale jinak je to sociální projekt, žádné velké zisky z toho nečekáme. Většina z nás má plány, jak rozvíjet svůj vlastní byznys. Většinou do toho jdeme s nadšením. Je to něco, co je tu potřeba,“ uzavírá zakladatelka Baby Office Hana Krejčí s tím, že spolu s několika dalšími lidmi investovala do projektu milion korun.

Květa Moravcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme