V Hlinsku vyhořel dům se 42 byty

V centru Hlinska vyhořel dům se 42 byty. Pět hasičských jednotek přijelo ve chvíli, kdy hořela střecha. Stavba je natolik zničená, že radnice musela nájemníky evakuovat. Proč oheň vznikl, to zatím není jasné.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

hasiči | Foto: Hasiči Varnsdorf

Hasičům komplikoval práci silný mráz a vítr. Českému rozhlasu to řekla mluvčí Hasičského záchranného sboru Vendula Horáková. "Při mrazu voda hasičům zamrzá a dochází k rychlejšímu hoření. Vzniklá škoda zatím není přesně stanovena, ale už teď je odhadována nejméně na dva miliony korun."

V domě bydlelo 61 osob, většina z nich byla během požáru mimo budovu a nikdo nebyl zraněn. Horní část objektu je ohněm úplně zničená, spodní patra jsou promočená vodou.

Místostarostka Hlinska Magda Křivanová uvedla, že radnice se o postižené nájemníky postará. "My to řešíme náhradním ubytováním v internátu středního odborného učiliště a v hotelech nebo penzionech, a někteří tady mají ve městě příbuzné, tak se ubytují u nich. Potom tady ještě máme několik bytů, které jsme zajistili pro tento účel, měli bychom mít v tuto chvíli minimálně pět bytů."

Drahomíra Bačkorová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme