V Senátu zasedne za Brno Karel Jarůšek

Karel Jarůšek - to je jméno nového senátora za obvod Brno - město. Svého rivala lidovce Rostislava Slavotínka porazil o 21 hlasů. "Je to obrázek té malé účasti," řekl po vyhlášení výsledků Jarůšek z ODS, který nahradí nahradí v Senátu Dagmar Lastoveckou. Doplňovací volby provázela mizivá účast voličů - přišlo jich pouze lehce 10,7 procenta z oprávněných 93 000 voličů, což je nejméně v historii senátních voleb. Zatímco Lastovecká dostala před 5 lety 10 tisíc hlasů, novému senátorovi jich stačilo necelých pět tisíc.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

senátní volby | Foto: Igor Zehl

Účast v doplňovacích volbách do senátu byla v Brně mizivá. Vysokou účast voličů si ale pochvalují například ve volebním okrsku 318 ve Vinohradech. Tam podle předsedkyně komise Veroniky Mizerové totiž volí převážně starší občané: "Máme převážně seniory jako voliče, takže máme nejvyšší účast zatím, 7,9 procent za včerejšek. jinak voliči chodili nejvíce kolem 5. hodiny, po práci. Minulý týden jsme měli účast kolem 16 procent, ale za oba dva dny."

Občanští demokraté si tak v Senátu zachovají 26 křesel. V dalších doplňovacích volbách na Strakonicku před týdnem porazil Pavla Pavla z ODS lidovec Josef Kalbáč.

Markéta Kaclová, Gabriela Sahánková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme