Ve věznici na Borech obvinili kvůli kvůli obchodování s drogami 11 lidí, z toho šest vězňů

Kriminalisté obvinili po policejní akci ve věznici v Plzni-Borech 11 lidí kvůli obchodování s drogami. Mezi obviněnými nejsou zaměstnanci ani pracovníci věznice, obvinění si ale vyslechlo šest vězňů. Na policejním webu to dnes uvedla mluvčí Hana Štefflová.

Plzeň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plzeňská věznice Bory | Foto: Tomáš Adamec

Nevyloučila, že po vyhodnocení důkazů se může počet trestně stíhaných zvýšit. Policisté s pracovníky vězeňské služby provedli razii ve věznici počátkem týdne a podle mluvčí šlo o odpověď na opakované pokusy o distribuci drog, které odhalili pracovníci věznice.

„Během akce bylo nalezeno a zajištěno celkem sedm mobilních telefonů a čtyři samostatné SIM karty, dále velké množství injekčních stříkaček a především pak krystalická látka, u které vzniklo důvodné podezření, že se jedná o pervitin," uvedla mluvčí.

Sedm mužů a čtyři ženy si podle ní následně vyslechli obvinění z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. 

Někteří z nich se vedle toho zpovídají z maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Policisté u nichž totiž našli telefony nebo jim prokázali, že těmto lidem umožnili telefony používat.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme