Vrah policisty se k činu přiznal

Pachatel páteční vraždy policisty v pražském metru se ke svému činu plně doznal, motiv jednání ale vyšetřovatelům nesdělil. Odmítá také uvést svou totožnost, kterou se tak zatím nepodařilo zjistit. Útočník, rusky mluvící cizinec, nožem zabil policistu a vážně pobodal cestujícího, když bezprostředně před činem vhodil do kolejiště metra výbušninu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

muž obviněný z vraždy v metru | Foto: ČTK

Jak potvrdil kriminalista Bohumil Kocourek, pachatel byl vzat do vazby a obviněn z trestných činů vraždy, pokusu o vraždu a obecného ohrožení. "Jedná se pravděpodobně o rusky mluvícího pachatele, který je ve věku 50 až 56 let. Vešli jsme ve styk s ruskými kolegy, kteří nám pomáhají. Určité informace podal, vyjádřil se ke skutku jako takovému, ke kterému se plně doznal, ale co se týká motivu, tak k tomu odmítá odpovídat a odmítá sdělit totožnost," shrnul Kocourek dosavadní výsledky vyšetřování.

Podle náměstka ředitele pražské policie Miroslava Platila cizinec zřejmě už delší dobu žil v Česku. V době činu prý nebyl výrazně opilý. Obviněný bude také podroben psychiatrickému vyšetření.

Jaroslav Skalický, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme