Vrah šestnáctileté studentky dostal 15 let

Na 15 let poslal dnes českobudějovický Krajský soud do vězení dvaatřicetiletého Jaroslava Steinbauera za vraždu šestnáctileté studentky. Muž letos 26. dubna v katastru obce Roudné na Českobudějovicku dívku uškrtil. Rozsudek dosud nenabyl právní moci. Obžalovaný, který je ve vazbě, od začátku vinu popírá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

justice | Foto: Alena Palečková | Zdroj: AFP

Podle žalobce letos v dubnu u obce Roudné předem připravenou textilní páskou uškrtil šestnáctiletou studentku. Její tělo nalezl tři dny po činu rybář na břehu Malše. Obžalovaný vinu popírá.

Steinbauer přitom kvůli vraždě stojí před soudem v relativně krátké době už podruhé. Loni v červenci ho soud pro nedostatek důkazů zprostil obžaloby z vraždy jeho o sedm let mladší přítelkyně. Oba případy jsou si přitom velmi podobné. S oběma mladými ženami Steinbauer navázal známost a obě byly nalezeny uškrcené na odlehlých místech na okraji města.

Markéta Kaclová, Lenka Rákosová, Renáta Prátová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme