Vrah šestnáctileté studentky dostal 15 let

Na 15 let poslal dnes českobudějovický Krajský soud do vězení dvaatřicetiletého Jaroslava Steinbauera za vraždu šestnáctileté studentky. Muž letos 26. dubna v katastru obce Roudné na Českobudějovicku dívku uškrtil. Rozsudek dosud nenabyl právní moci. Obžalovaný, který je ve vazbě, od začátku vinu popírá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

justice | Foto: Alena Palečková | Zdroj: AFP

Podle žalobce letos v dubnu u obce Roudné předem připravenou textilní páskou uškrtil šestnáctiletou studentku. Její tělo nalezl tři dny po činu rybář na břehu Malše. Obžalovaný vinu popírá.

Steinbauer přitom kvůli vraždě stojí před soudem v relativně krátké době už podruhé. Loni v červenci ho soud pro nedostatek důkazů zprostil obžaloby z vraždy jeho o sedm let mladší přítelkyně. Oba případy jsou si přitom velmi podobné. S oběma mladými ženami Steinbauer navázal známost a obě byly nalezeny uškrcené na odlehlých místech na okraji města.

Markéta Kaclová, Lenka Rákosová, Renáta Prátová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme