Vyfotím se s fanoušky, ale jen když znají i mé pravé jméno, říká Marek Daniel, představitel Tondy Blaníka

Tonda Blaník se prochází s mobilem v ruce po newyorských ulicích – potřebuje dostat Miloše Zemana do Bílého domu, chce se setkat s Donaldem Trumpem. Tak o tom vypráví další série oblíbeného satirického seriálu Kancelář Blaník. A jak vypadalo natáčení na rušných newyorských ulicích?

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Marek Daniel, představitel Tondy Blaníka ze seriálu Kancelář Blaník. | Foto: Luboš Vedral | Zdroj: Český rozhlas

„Z pohledu policistů, když nebudete mít kameru na stativu a nebudete točit v parku, tak můžete točit, co chcete. A další věc je, že pro Newyorčany není tak fascinující se koukat na nějaké voly, kteří tam pobíhají s kamerou a něco točí,“ říká herec Marek Daniel v pořadu Lucie Výborné s tím, že pouze jednou je policista vykázal na druhou stranu ulice. 

Pět sérií s Tondou Blaníkem znamená skoro 42 milionů diváků všech epizod – nad tím herec neskrývá radost, i třeba kvůli tomu, že v začátcích původně mysleli, že dodělají první sérii, ale netušili, že se to potáhne čtyři roky. 

A nyní by se rádi dostali dál, snad do delšího formátu, jak ale sám říká, záběr seriálu funguje ve zkratce, tak se ještě uvidí. Možná se nakonec vrátí k další, v pořadí šesté sérii.

Moderátorka Radiožurnálu se Daniela ptala i na to, zda po něm chtějí lidé na večírku takzvaně „udělat Tondu“. „Na večírku asi ne. Oni chodí totiž rovnou: Nazdar, Tondo. Takže  podle IQ jedince je to někdy příjemné, někdy nepříjemné. Ale občas říkám: Ano, vyfotíme se, ale nejdřív mi řekněte, jak se jmenuju občanským jménem,“ vypráví Marek Daniel.

Herec ale není jenom Tonda Blaník, uvidíme ho třeba v pohádce Marka Najbrta Čertí brko, kde hraje měšťana Látala, který skončí v pekle. „Čertí brko je o tom, jak dobro vyhraje nad zlem,“ usmívá se s tím, že premiéra by měla být v listopadu příštího roku, zda dva roky pohádku uvidíme v televizi na Vánoce.

Režisér Marek Najbrt zkouší nový žánr, jeho první pohádka půjde do kin příští rok

Číst článek

Podle Daniela je režisér pohádky Marek Najbrt šťastný tak, jak ho nikdy neviděl. „Určitě je to i tím, že režíruje pohádku. Je to pohádka, kterou napsal Tomáš Hodan a Robert Geisler. Je opravdu velice dobře napsaná. A producentská společnost Punkfilm, přestože je tam spousta stresových situací jako je čas nebo termíny herců, tak nechávají velký prostor Markovi. Velice spolu souznějí a je vidět, že si to Marek užívá. Od toho se odráží, že si to užívají všichni okolo něj,“ vysvětluje Daniel.

Lucie Výborná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme