natáčení

|Ondřej Bambas |Film

Češi jsou zkušení. Do baru zajdu s každým členem štábu, říká kameraman, který točil s Goslingem

ROZHOVOR. Velké zahraniční filmy se natáčejí i v Česku. Nedávno tu byla herečka Keira Knightleyová, herec Geoffrey Rush nebo režisér Xavier Dolan. V Praze dokončili před pár dny filmaři i část prací na snímku The Catcher Was A Spy o americkém baseballovém hráči a špiónovi Moem Bergovi. Metropole se tak proměnila v New York, Řím nebo Tokio. Členem štábu byl i americký kameraman Andrij Parekh. Nebyla to pro něj první zkušenost s českými filmaři. V hlavním městě natáčel i historické drama Úkryt v zoo, který jde do kin 30. března.

|Martin Karlík, Simona Bartošová |Film

V Resslově ulici v Praze se kvůli filmu Anthropoid opakuje boj gestapa s parašutisty

Příběh Jozefa Gabčíka, Jana Kubiše a okolnosti atentátu na Reinharda Heydricha se příští rok dostanou jako film do celosvětové distribuce. Britsko-francouzsko-český film Anthropoid se natáčí na autentických místech o tomto víkendu v okolí chrámu svatých Cyrila a Metoděje v pražské Resslově ulici. Je uzavřená, protože musela pro potřeby filmařů dostat podobu z roku 1942.

|Viktor Daněk |Film

Oslo a Stockholm se přetahují o natáčení Nesbøho filmu Sněhulák

Vůbec prvního filmového zpracování se dočká jedna z knížek norského spisovatele Jo Nesbøho ze série detektivek s Harrym Holem. Zatím se ale neví, kde se bude natáčet. Zájem má norské Oslo a švédský Stockholm. Obě města se proto předhánějí v nabídkách, aby se staly dějištěm natáčení Nesbøho detektivního románu Sněhulák.