Výše škod na pražském majetku zatím není zcela určena

Pražský magistrát bude znát rozsah škod, které způsobili někteří demonstranti proti Mezinárodnímu měnovému fondu na obecním majetku, do deseti dnů. Novinářům to dnes oznámil primátor Jan Kasl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Částku, kterou neproplatí pojišťovny, stejně jako zvýšené náklady na činnost strážníků či na úklid se město pokusí uplatnit u státu, dodal. Předběžně zatím vyčíslily škody radnice Prahy 2 a Prahy 4. Ve druhém obvodu činí škoda na obecním majetku asi dva milióny, ve čtvrtém obvodu zhruba 750.000 korun. V Praze 1 žádná předběžná čísla pracovníci obvodního úřadu nemají. Starosta Jan Bürgermeister škody odhaduje na desítky tisíc, možná statisíce korun; většinu z nich zaplatí podle něj pojišťovna.

Vandalové v řadách odpůrců globalizace způsobili škody zejména na soukromém majetku. Rozbíjeli totiž výlohy provozoven rychlého občerstvení, bank a různých obchodů. Pražští radní dnes podle Kasla schválili záměr, že jako dík pro policisty a pracovníky Jednotného bezpečnostního systému Prahy uspořádají společenský a kulturní večer v pražském Kongresovém centru.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme