Z opuštěného statku do ZOO v Liberci

Pětiletý kříženec tygra usurijského a bengálského se dopoledne přestěhoval z opuštěného statku v Andělce na Frýdlantsku do liberecké zoo. Tygra si pořídil na statek v Andělce podnikatel, který je v současné době ve vězení, a tygr zůstal v areálu sám.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

tygr | Zdroj: ČTK

O jeho přežití se starali pouze ošetřovatelé, kteří však měli omezené možnosti. Navíc došlo v areálu statku k rozkrádání některých jeho částí, včetně ubikace tygra, takže místo tří částí výběhu se mohl v poslední době pohybovat jen v jedné.

Vznikly také obavy o bezpečí lidí bydlících v Andělce. Městský úřad ve Frýdlantě se proto ve spolupráci se státní veterinární správou rozhodl nechat tygra převézt právě do liberecké zoo.

Jak převoz probíhal, řekl Českému rozhlasu ředitel zoologické zahrady David Nejedlo: "Celá akce proběhla velice hladce. Veterinář tygra uspal, my jsme všichni čekali mimo objekt, a zavolal nás spolu s ošetřovatelkou, která se o zvíře dříve starala, až v době, kdy tygr spal."

"Udělali jsme vyšetření, odebrali vzorky krve na vyšetření a tygra jsme vtáhli do transportní bedny, dostal injekci pro probuzení a bezprostředně po naložení do auta se probudil. Během transportu už byl vzhůru."

Milan Kopp, Martina Hejduková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme