Závod celebrit projíždí Českem bez problémů

Do Prahy dorazili účastníci exkluzivního závodu celebrit Gumball 3000. Luxusní auta auta přitáhla na pražské Senovážné náměstí stovky diváků. Podle policie se obavy z riskantní jízdy řidičů zatím nepotvrdily.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

automobil rallye Gumball | Zdroj: ČTK

Policisté dnes kontrolovali řidiče v dopravněbezpečnostní akci, kterou původně plánovali na minulý týden. Důvodem posunu byl jednak únik informací, kdy se na veřejnost dostal kompletní seznam akcí plánovaných policií do konce roku, ale právě také závod Gumball 3000.

Většina ze stovky vozů přijela z Německa přes hraniční přechod Rozvadov. Jejich průjezd neprovázely větší komplikace. "Všechno se odehrávalo podle pravidel, účastníci závodu provoz na silnicích nekomplikovali," řekla policejní mluvčí Jolana Číhová.

Ani pražští policisté nemají podle mluvčí Evy Miklíkové žádné větší přestupky závodníků hlášeny. "Pražská policie celou dobu monitorovala a monitoruje situaci ohledně konání tohoto tajného závodu, nicméně podle mých informací nedošlo z jejich strany k žádnému protiprávnímu jednání," potvrdila mluvčí.

Atraktivní přehlídku vozů jako Ferrari Enzo, Lamborghini Diablo či Porsche Carrera poblíž hotelu Carlo IV. na Senovážném náměstí si nenechaly ujít stovky diváků. Zájemci postávali odpoledne i před hotelem v naději, že spatří nějakou známou osobnost. Do Prahy dorazila v rámci závodu například herečka Daryl Hannah.

Závod Gumball 3000 vede z Londýna do Monaka. Startovné činí 10 tisíc liber, tedy přes 430 tisíc korun. Po Praze účastníci zamíří do Vídně, Budapešti a Říma. Vítěz by měl projet cílem v Monaku 20. května.

Renáta Prátová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme