Ze Srí Lanky se vrátili další čeští turisté

Z postižených oblastí jihovýchodní Asie se dnes vrátila domů druhá skupina českých turistů. Letadlo s více než dvěma stovkami cestujících ze srílanského Colomba dosedlo na přistávací plochu v Praze-Ruzyni před půl čtvrtou odpoledne.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

návrat turistů | Foto: Stanislav Peška

První turisté, kteří přežili ničivé zemětřesení, začali vcházet do odbavovací haly jen několik desítek minut po přistání. Na mnohé z nich už netrpělivě čekali příbuzní. Své rodiče měla na letišti i Jana Bendová, na níž byl ještě znát šok i únava z dlouhé cesty. Navíc těžce dopadala na pravou nohu, kterou měla obvázanou.

Vypráví, že krátce před katastrofou byl krásný den. "Najednou jsem si říkala, že je něco divného, že vlny jsou nějak podezřele veliké a že tedy začneme balit a vypadneme, ale už jsme to nestihli. Najednou se začala valit voda do pokoje a během pár vteřin jsme byli rádi, že jsme vymlátili okno a že nás to vyhodilo ven."

Janě Bendové a jejímu příteli pak pomohli místní lidé, kteří je ošetřili a dali jim jídlo.

Prvních 209 českých turistů se ze Srí Lanky vrátilo letadlem Českých aerolinií už včera.

Marika Táborská, Pavel Otto Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme