Změny ve stavebním spoření připraví stát až o 6 miliard korun

Vláda na svém večerním zasedání projednávala možnosti, jak bude reagovat na rozhodnutí Ústavního soudu, který zrušil úsporné změny ve stavebním spoření. Rozhodnutí soudu, který vyhověl návrhu ČSSD a úsporné změny zrušil kvůli zneužití stavu legislativní nouze, zvýší letos schodek státního rozpočtu zhruba o šest miliard korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Premiér Petr Nečas (ODS) | Zdroj: ČTK

Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka nález přivítal, Ústavní soud podle něj vyhověl dvěma ze tří výhrad sociálních demokratů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Prohlášení premiéra Petra Nečase ohledně zrušení změn ve stavebním spoření Ústavním soudem

Podle ministra financí Miroslava Kalouska rozhodnutí ústavního soudu zvýší schodek státního rozpočtu o šest miliard korun. Kalousek proto zvažuje, že navrhne úplné zrušení stavebního spoření.

Proti dnešnímu verdiktu se také ohradil prezident Václav Klaus. Prohlásil, že: "Ústavní soud se pohybuje mimo Ústavu a vstoupil do čisté politiky."

V průběhu středečního večera se závěry soudu zabývala vláda. Podle premiéra Petra Nečase již existuje předběžná představa, jak ten problém řešit.

"Nebudu říkat nic překvapivého, když řeknu, že základ bude ve vázání finančních prostředků na výdajové straně státního rozpočtu," prohlásil premiér Petr Nečas.

Tomáš Medek, Ludvík Bortl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme